JEDNÁNÍ PRACOVNÍ SKUPINY PRO ŘEŠENÍ MIMOŘÁDNÉ SITUACE V DŮSLEDKU HAVÁRIE V OBJEKTU J. A. KOMENSKÉHO 414, ČELÁKOVICE, ZE DNE 12. 1. 2017

JAK TO SKUTEČNĚ BYLO
Jednání vedl starosta Pátek. Hosty přizvané městem pracovní skupině nepředstavil. Nedal prostor pro představení dalších přítomných. Lenka Grygarová a Ladislav Mrklas svoji účast na jednání 3. 3. 2017 nepotvrdili a navíc zdůvodnili, proč pro ně není termín vhodný.
(Pozn. Ředitelka školy na minulých jednáních dala návrh, aby termín dalších schůzek byl domluven přímo na jednání skupiny. Nebylo vyhověno. Účast na jednání každý člen skupiny tedy potvrzuje e-mailem. )

Starosta zahájil jednání konstatováním, že už jsme kompletní a zdá se, že nikdo nechybí. Oznámil, že pro účely zápisu bude prováděn zvukový záznam. Hned předal slovo panu místostarostovi Sekyrovi k technickému řešení.

Ředitelka Pehrová položila dotaz starostovi, zda může mít „jednu technickou předtím“.

Vedoucí jednání – starosta – souhlasil.

Ředitelka řekla, že nesouhlasí s nahráváním a pořizováním zápisu (toto zdůvodnila jednak tím, že město odmítlo na prvním jednání projednat jednací řád skupiny a jednak zkušenostmi s minulým zápisem z jednání skupiny, kdy nebyl dán prostor k autorizaci zápisu a písemné připomínky členů skupiny nebyly akceptovány. Dále ředitelka zmínila jednání Rady města 14. 2. 2017 a následně pořízený tendenční zápis z průběhu její účasti na jednání RM) a konstruktivně navrhla místo toho pořízení usnesení a skoncipování konkrétních úkolů. Starosta ji okamžitě nařknul ze tří lží, a proto členové pracovní skupiny ze strany gymnázia jednání opustili. Zůstala pouze paní Čílová, aby vyslechla technické informace místostarosty Sekyry. Paní Čílová odešla v 8:28 a nic nepodepisovala.

Pozn.: Pokud město na svých stránkách tvrdí, že do konce jednání zůstalo devět osob přítomno z celkového počtu třinácti osob, není jasné, proč paní Čílové nebyl předložen zápis z jednání k podpisu, nebo proč paní Čílovou nechali před podpisováním zápisu odejít, nebo kdy vlastně zápis vznikl.

Jednání všech zasedání skupiny vedl starosta města a též výhradně on pořizoval zápisy z nich. Ukázalo se, že pod jeho vedením jednoznačně nedocházelo k posunu ve věcném řešení mimořádné situace. Důraz byl kladen především na budování dobrého obrazu samosprávy města před veřejností.

Náš odchod nebyl demonstrativní. Byl to nevyhnutelný důsledek chování vrcholných představitelů samosprávy města.

Ing. Jana Gollová

Školní výlet
Jsme na nuceném školním výletě po Čelákovicích.

Přípravy na přijímací zkoušky na střední školy
budou zahájeny 29. května 2017 v 15:00 hodin