Evropské matiné na Gymnáziu Čelákovice

Evropské matiné na Gymnáziu Čelákovice – multilaterální projekt Comenius

Mezinárodní jazykové projekty na Gymnáziu v Čelákovicích již tradičně spoluvytvářejí podpůrnou edukativní činnost školy, rozvíjejí vztahy na úrovni pedagogických pracovníků, studentů i vzdělávacích institucí.

Vzájemná výměna zkušeností, prohlubování znalostí v různých vyučovacích předmětech, komunikace v cizím jazyce,  jsou významné vzdělávací pilíře, které v naší škole úspěšně doplňují školní vzdělávací program, vytvářejí přidanou hodnotu a jsou efektivním prostředkem k dotváření portfolia studentů i školy.

Kolektiv pedagogických pracovníků spolu s rodiči a žáky školy takovým projektům vytváří vhodné podmínky a podílí se na jejich zdárném průběhu.
Začátkem října byla na čelákovickém gymnáziu zahájena realizace již několikátého, tentokrát dvouletého multilaterálního projektu. Škola obdržela grantovou podporu v rámci Programu celoživotního učení. Projekt pod názvem „ Human Rights in Europe between Ideal and Reality; Rights and Challenge for Students in the 21st Century by means of Poetry, Arts and Music “ je jedinečnou příležitostí jak škola může prokazovat svou kompetenci moderně vzdělávat, hledat nové podněty ke svému rozvoji. V rámci celého dvouletého projektu se uskuteční 24 mobilit do partnerských institucí v Německu, Polsku, Franciii, Itálii, Španělsku, Řecku a Kypru.

Projektový tým

Školní průkaz ISIC
naše škola vydává svým studentům mezinárodní studentský průkaz ISIC