Projekt Klíč k vědění - Závěrečné zhodnocení projektu

Číslo projektu:        CZ.1.07/1.5.00/34.0094
Hodnota projektu:     1 009 022,00 Kč
Doba trvání projektu:    24 měsíců (od 1. 4. 2012 do 31. 3. 2014)

Přehled DUMů (PDF)

Základním cílem projektu bylo zkvalitnění výuky v souladu s moderními trendy a za přispění IC technologií.

Podpořenou skupinou byli všichni žáci školy, do projektu se zapojilo 16 pedagogických pracovníků a 2 administrativní pracovníci školy.

Realizované klíčové aktivity:

I/1    Individualizace výuky pro zvýšení efektivity rozvoje čtenářské a informační gramotnosti žáků středních škol
Součástí příprav na tuto aktivitu bylo dopracování školského vzdělávacího programu s ohledem na potřeby individualizace výuky. Na základě vstupního testu byli žáci maturitních ročníků rozděleni do dvou skupin, ve kterých měli možnost zefektivnit samostatné užívání různých informačních zdrojů, zlepšit svůj jazykový projev, rozvíjet čtenářské dovednosti a více tak procvičit probírané učivo českého jazyka a literatury.

III/2    Inovace a zkvalitnění výuky prostřednictvím ICT
Učitelé humanitních předmětů a výchov vytvořili celkem 18 tematických sad po 20ti kusech digitálních učebních materiálů (DUMů) korespondujících se školním vzdělávacím programem. Tyto produkty byly postupně ověřeny ve výuce a v současnosti jsou využívány i nadále jako učební pomůcky. Zapojení pedagogové se zdokonalili v dovednostech při práci s digitálními technologiemi, oživili a zkvalitnili výuku, navíc inspirovali nezapojené kolegy.

VI/2    Vytváření podmínek pro rozvoj znalostí, schopností a dovedností v oblasti finanční gramotnosti
Byly vytvořeny 2 sady po 20ti kusech digitálních učebních materiálů zaměřených na rozvoj finanční gramotnosti žáků. Tyto produkty byly postupně ověřeny ve výuce a v současnosti jsou využívány i nadále jako učební pomůcky.

Přínosy projektu:

Projekt hodnotíme jako velmi úspěšný. Ze strany podpořených žáků jsme získali kladné reakce. O moderní postupy ve výuce projevují žáci vždy velký zájem, lépe se pak zapojují do vlastní výuky a nové poznatky si snadněji osvojují. Učitelé začali využívat v procesu vzdělávání ve větší míře IC technologie. Díky financím projektu jsme mohli modernizovat počítačovou učebnu, rozšířili jsme knižní fond našich školních knihoven a zakoupili jsme učitelům potřebné učební pomůcky. Vybudovali jsme databázi celkem 400 DUMů zvyšujících interakci mezi učitelem a žákem.

Došlo k naplnění cílů, které jsme si stanovili v projektovém záměru, všechny výstupy byly splněny. Výstupy projektu na vyžádání v sekretariátu gymnázia, telefon: 326 929 011.

Všem zaměstnancům a žákům Gymnázia Čelákovice patří velký dík za práci, kterou do tohoto projektu vložili.

Přípravy na přijímací zkoušky na střední školy
budou zahájeny 29. května 2017 v 15:00 hodin