Kvalifikační turnaj o postup do celostátního finále Orion Florbal Cup

Kvalifikační turnaj o postup do celostátního finále Orion Florbal Cup vyhráli 21. 1. 2013 v Plzni studenti Gymnázia v Čelákovicích. Finále se koná v březnu 2013 v Kopřivnici.

Na Plzeň, Vávro, na Plzeň. A florbalový míček s sebou...

Netradičně již před Vánoci proběhla základní kola Orion florbal cupu – celostátní soutěže školních florbalových týmů. Jelikož v loňském roce skončilo družstvo Gymnázia Čelákovice na 3. místě v celé České republice, očekávali jsme, že základní kola budou pro naše chlapce jen tréninkem na sehrání a vyzkoušení nových brankářů. A to se také stalo. 22. listopadu jsme s přehledem vyhráli okresní kolo pro Prahu – východ a o dva týdny později, ve čtvrtek 6. prosince, jsme jasně zvítězili v konkurenci nejlepších týmů Středočeského kraje.

Už potřetí za sebou jsme se probojovali mezi 15 nejlepších družstev České republiky!!! Letos nepojedeme na kvalifikaci o mistrovství republiky do Jičína, jak tomu bylo loni a předloni, ale vyrazíme dobýt Plzeň. Tak nám držte 21. ledna palce!!!

A ještě jedna příjemná zpráva z florbalového prostředí: V předvánočním čase bylo družstvo florbalistů čelákovického gymnázia pozváno do Divadla Lampion v Kladně, kde se konalo slavnostní vyhlášení nejlepších žáků Středočeského kraje, kteří se umístili v celostátních soutěžích do 3. místa. Vyhlášení bylo proloženo kulturním vystoupením, na konci celé akce byl výborný raut.

Vyrovnáváme nejlepší florballový sportovní úspěch v historii našeho gymnázia

Na naší škole se letos opět vytvořilo úžasné družstvo mladých florbalistů, studentů tercie a kvarty. Jejich cesta začala v listopadu výhrou v okresním kole, následovala prosincová účast v krajském kole - a opět po roce chlapci vyhráli a stali se už potřetí za sebou nejlepšími Středočechy s možností postoupit na Mistrovství republiky školních týmů ve florbalu.

V pondělí 21. ledna jsme brzy ráno (sraz jsme měli už ve 4. 55 h na nádraží!) vyrazili vlakem na kvalifikaci do Plzně. Bylo nám jasné, že vyhrajeme-li, pohádka bude pokračovat a my pojedeme na republiku, prohra by ukončila naše vítězné tažení. Oba zápasy se soupeři z Plzeňského a Jihočeského kraje byly velmi těžké, ale nakonec přeci jen zvítězil florbal a naše touha vyhrát, byť v druhém zápase se na chlapcích dokonale projevila únava z brzkého vstávání.

Konečně!!! Opět jedeme na Mistrovství České republiky, letos slíbeným pendolinem až do Kopřivnice, kde se s dalšími 5 družstvy popereme o titul Mistra republiky pro rok 2012/ 2013. Držte nám palce! Už jen účast na Mistrovství české republiky je velkým úspěchem, soutěží letos prošlo více než 1200 školních týmů z celé ČR!!!

Hoši, děkujeme a přejeme hodně štěstí!!!

Školní výlet
Jsme na nuceném školním výletě po Čelákovicích.

Přípravy na přijímací zkoušky na střední školy
budou zahájeny 29. května 2017 v 15:00 hodin