Kvalifikační turnaj o postup do celostátního finále Orion Florbal Cup

Kvalifikační turnaj o postup do celostátního finále Orion Florbal Cup vyhráli 21. 1. 2013 v Plzni studenti Gymnázia v Čelákovicích. Finále se koná v březnu 2013 v Kopřivnici.

Na Plzeň, Vávro, na Plzeň. A florbalový míček s sebou...

Netradičně již před Vánoci proběhla základní kola Orion florbal cupu – celostátní soutěže školních florbalových týmů. Jelikož v loňském roce skončilo družstvo Gymnázia Čelákovice na 3. místě v celé České republice, očekávali jsme, že základní kola budou pro naše chlapce jen tréninkem na sehrání a vyzkoušení nových brankářů. A to se také stalo. 22. listopadu jsme s přehledem vyhráli okresní kolo pro Prahu – východ a o dva týdny později, ve čtvrtek 6. prosince, jsme jasně zvítězili v konkurenci nejlepších týmů Středočeského kraje.

Už potřetí za sebou jsme se probojovali mezi 15 nejlepších družstev České republiky!!! Letos nepojedeme na kvalifikaci o mistrovství republiky do Jičína, jak tomu bylo loni a předloni, ale vyrazíme dobýt Plzeň. Tak nám držte 21. ledna palce!!!

A ještě jedna příjemná zpráva z florbalového prostředí: V předvánočním čase bylo družstvo florbalistů čelákovického gymnázia pozváno do Divadla Lampion v Kladně, kde se konalo slavnostní vyhlášení nejlepších žáků Středočeského kraje, kteří se umístili v celostátních soutěžích do 3. místa. Vyhlášení bylo proloženo kulturním vystoupením, na konci celé akce byl výborný raut.

Vyrovnáváme nejlepší florballový sportovní úspěch v historii našeho gymnázia

Na naší škole se letos opět vytvořilo úžasné družstvo mladých florbalistů, studentů tercie a kvarty. Jejich cesta začala v listopadu výhrou v okresním kole, následovala prosincová účast v krajském kole - a opět po roce chlapci vyhráli a stali se už potřetí za sebou nejlepšími Středočechy s možností postoupit na Mistrovství republiky školních týmů ve florbalu.

V pondělí 21. ledna jsme brzy ráno (sraz jsme měli už ve 4. 55 h na nádraží!) vyrazili vlakem na kvalifikaci do Plzně. Bylo nám jasné, že vyhrajeme-li, pohádka bude pokračovat a my pojedeme na republiku, prohra by ukončila naše vítězné tažení. Oba zápasy se soupeři z Plzeňského a Jihočeského kraje byly velmi těžké, ale nakonec přeci jen zvítězil florbal a naše touha vyhrát, byť v druhém zápase se na chlapcích dokonale projevila únava z brzkého vstávání.

Konečně!!! Opět jedeme na Mistrovství České republiky, letos slíbeným pendolinem až do Kopřivnice, kde se s dalšími 5 družstvy popereme o titul Mistra republiky pro rok 2012/ 2013. Držte nám palce! Už jen účast na Mistrovství české republiky je velkým úspěchem, soutěží letos prošlo více než 1200 školních týmů z celé ČR!!!

Hoši, děkujeme a přejeme hodně štěstí!!!

Kurzy přípravy na přijímací zkoušky
Pro velký zájem otevíráme nový běh kurzů přípravy na přijímací zkoušky pro současné žáky 4. ročníků ZŠ

Výsledky přijímacího řízení 2019
Přijati jsou uchazeči na 1. - 27. místě, včetně.

Výsledky jednotné přijímací zkoušky
zveřejněné společností CERMAT.