Mistrovství republiky školních týmů ve florbalu

Bohužel nemáte nainstalován Flash.

Kopřivnice 21. – 22. 3. 2013

Už podruhé za sebou se chlapci tercie a kvarty našeho gymnázia probojovali na Mistrovství republiky školních týmů ve florbalu. Od prosince se konalo mnoho okresních a krajských kol a kvalifikací, takže z původních více než 1200 týmů se na republiku probojovalo šest těch opravdu nejlepších. A my jsme zase byli mezi nimi!

Cesta na turnaj byla opět velmi dlouhá, ale v pendolinu nám to rychle uteklo, a tak jsme se všichni sešli ve sněhem zapadané kopřivnické sportovní hale.
První hrací den byly na programu zápasy ve skupinách, naši chlapci se v prvním utkání setkali se soupeři z České Lípy. Po boji jsme vyhráli 6:5 a už se viděli ve finále. Druhý zápas jsme sehráli s florbalisty ze ZŠ Tupolevova Praha – utkání to bylo velmi pěkné, ale vyrovnané, neuhlídali jsme vedení 4:2 a nakonec remizovali 5:5, čímž jsme do semifinále postoupili z druhého místa.

V pátek už šlo do tuhého. V semifinále jsme se střetli s výborným týmem ze ZŠ Mládeže Znojmo, který vyhrál druhou (moravskou) skupinu. Ti dorazili do Kopřivnice s profesionálním doprovodem a profesionálním vybavením. Drželi jsme se statečně, leč bylo nás málo, síly docházely, a nakonec jsme prohráli 5:2 a spadli do malého finále do boje o bronzovou medaili.
V malém finále na nás opět „vyšlo“ družstvo ze ZŠ Tupolevova Praha. A opět to byl vyrovnaný zápas, tak vyrovnaný, že došlo až na nájezdy, když po řádné hrací době skončilo utkání 6:6. A jak jsme loni v malém finále měli štěstí, letos jsme si vybrali smůlu a prohráli celé utkání 7:6.

Florbal 2013

Kluci byli hodně zklamaní, my též, ukápla i nějaká ta slza a v kabině byla atmosféra, že by se dala krájet... Na druhou stranu, kdo může říct, že byl dva roky po sobě mezi nejlepšími šesti týmy v republice (jenom my!!!), že bojoval ze všech sil a že tam zanechal pěkný dojem. Dojeli jsme na úzký hráčský kádr, síly nám docházely vždy v poslední třetině mezi 3. a 7. minutou, to jsme dostali vždy nějaký gól a to nám výsledek pokazilo.

Hoši děkujeme za výbornou reprezentaci školy, myslím, že i když medaile byla jen „bramborová“, tak na toto mistrovství budete s odstupem času vzpomínat v dobrém.

Daniela Švejdová

Florball 2013

Vyrovnáváme nejlepší sportovní úspěch v historii našeho gymnázia

Na naší škole se letos opět vytvořilo úžasné družstvo mladých florbalistů, studentů tercie a kvarty. Jejich cesta začala v listopadu výhrou v okresním kole, následovala prosincová účast v krajském kole - a opět po roce chlapci vyhráli a stali se už potřetí za sebou nejlepšími Středočechy s možností postoupit na Mistrovství republiky školních týmů ve florbalu.
V pondělí 21. ledna jsme brzy ráno (sraz jsme měli už ve 4. 55 h na nádraží!) vyrazili vlakem na kvalifikaci do Plzně. Bylo nám jasné, že vyhrajeme-li, pohádka bude pokračovat a my pojedeme na republiku, prohra by ukončila naše vítězné tažení. Oba zápasy se soupeři z Plzeňského a Jihočeského kraje byly velmi těžké, ale nakonec přeci jen zvítězil florbal a naše touha vyhrát, byť v druhém zápase se na chlapcích dokonale projevila únava z brzkého vstávání.

Konečně!!! Opět jedeme na Mistrovství České republiky, letos slíbeným pendolinem až do Kopřivnice, kde se s dalšími 5 družstvy popereme o titul Mistra republiky pro rok 2012/ 2013. Držte nám palce! Už jen účast na Mistrovství české republiky je velkým úspěchem, soutěží letos prošlo více než 1200 školních týmů z celé ČR!!!

Hoši, děkujeme a přejeme hodně štěstí!!!

Kurzy přípravy na přijímací zkoušky
Pro velký zájem otevíráme nový běh kurzů přípravy na přijímací zkoušky pro současné žáky 4. ročníků ZŠ

Výsledky přijímacího řízení 2019
Přijati jsou uchazeči na 1. - 27. místě, včetně.

Výsledky jednotné přijímací zkoušky
zveřejněné společností CERMAT.