Mistrovství republiky školních týmů ve florbalu

Bohužel nemáte nainstalován Flash.

Kopřivnice 21. – 22. 3. 2013

Už podruhé za sebou se chlapci tercie a kvarty našeho gymnázia probojovali na Mistrovství republiky školních týmů ve florbalu. Od prosince se konalo mnoho okresních a krajských kol a kvalifikací, takže z původních více než 1200 týmů se na republiku probojovalo šest těch opravdu nejlepších. A my jsme zase byli mezi nimi!

Cesta na turnaj byla opět velmi dlouhá, ale v pendolinu nám to rychle uteklo, a tak jsme se všichni sešli ve sněhem zapadané kopřivnické sportovní hale.
První hrací den byly na programu zápasy ve skupinách, naši chlapci se v prvním utkání setkali se soupeři z České Lípy. Po boji jsme vyhráli 6:5 a už se viděli ve finále. Druhý zápas jsme sehráli s florbalisty ze ZŠ Tupolevova Praha – utkání to bylo velmi pěkné, ale vyrovnané, neuhlídali jsme vedení 4:2 a nakonec remizovali 5:5, čímž jsme do semifinále postoupili z druhého místa.

V pátek už šlo do tuhého. V semifinále jsme se střetli s výborným týmem ze ZŠ Mládeže Znojmo, který vyhrál druhou (moravskou) skupinu. Ti dorazili do Kopřivnice s profesionálním doprovodem a profesionálním vybavením. Drželi jsme se statečně, leč bylo nás málo, síly docházely, a nakonec jsme prohráli 5:2 a spadli do malého finále do boje o bronzovou medaili.
V malém finále na nás opět „vyšlo“ družstvo ze ZŠ Tupolevova Praha. A opět to byl vyrovnaný zápas, tak vyrovnaný, že došlo až na nájezdy, když po řádné hrací době skončilo utkání 6:6. A jak jsme loni v malém finále měli štěstí, letos jsme si vybrali smůlu a prohráli celé utkání 7:6.

Florbal 2013

Kluci byli hodně zklamaní, my též, ukápla i nějaká ta slza a v kabině byla atmosféra, že by se dala krájet... Na druhou stranu, kdo může říct, že byl dva roky po sobě mezi nejlepšími šesti týmy v republice (jenom my!!!), že bojoval ze všech sil a že tam zanechal pěkný dojem. Dojeli jsme na úzký hráčský kádr, síly nám docházely vždy v poslední třetině mezi 3. a 7. minutou, to jsme dostali vždy nějaký gól a to nám výsledek pokazilo.

Hoši děkujeme za výbornou reprezentaci školy, myslím, že i když medaile byla jen „bramborová“, tak na toto mistrovství budete s odstupem času vzpomínat v dobrém.

Daniela Švejdová

Florball 2013

Vyrovnáváme nejlepší sportovní úspěch v historii našeho gymnázia

Na naší škole se letos opět vytvořilo úžasné družstvo mladých florbalistů, studentů tercie a kvarty. Jejich cesta začala v listopadu výhrou v okresním kole, následovala prosincová účast v krajském kole - a opět po roce chlapci vyhráli a stali se už potřetí za sebou nejlepšími Středočechy s možností postoupit na Mistrovství republiky školních týmů ve florbalu.
V pondělí 21. ledna jsme brzy ráno (sraz jsme měli už ve 4. 55 h na nádraží!) vyrazili vlakem na kvalifikaci do Plzně. Bylo nám jasné, že vyhrajeme-li, pohádka bude pokračovat a my pojedeme na republiku, prohra by ukončila naše vítězné tažení. Oba zápasy se soupeři z Plzeňského a Jihočeského kraje byly velmi těžké, ale nakonec přeci jen zvítězil florbal a naše touha vyhrát, byť v druhém zápase se na chlapcích dokonale projevila únava z brzkého vstávání.

Konečně!!! Opět jedeme na Mistrovství České republiky, letos slíbeným pendolinem až do Kopřivnice, kde se s dalšími 5 družstvy popereme o titul Mistra republiky pro rok 2012/ 2013. Držte nám palce! Už jen účast na Mistrovství české republiky je velkým úspěchem, soutěží letos prošlo více než 1200 školních týmů z celé ČR!!!

Hoši, děkujeme a přejeme hodně štěstí!!!

Přípravy na přijímací zkoušky na střední školy
budou zahájeny 29. května 2017 v 15:00 hodin