Naši florbalisti v Kopřivnici

Opět velký sportovní úspěch našeho gymnázia 4. místo v České Republice, Mistrovství republiky školních týmů ve florbalu, Kopřivnice 21. – 22. 3. 2013.

Už podruhé za sebou se chlapci tercie a kvarty našeho gymnázia probojovali na Mistrovství republiky školních týmů ve florbalu. Od prosince se konalo mnoho okresních a krajských kol a kvalifikací, takže z původních více než 1200 týmů se na republiku probojovalo šest těch opravdu nejlepších.

A my jsme zase byli mezi nimi!

Cesta na turnaj byla opět velmi dlouhá, ale v pendolinu nám to rychle uteklo, a tak jsme se všichni sešli ve sněhem zapadané kopřivnické sportovní hale.
První hrací den byly na programu zápasy ve skupinách, naši chlapci se v prvním utkání setkali se soupeři z České Lípy. Po boji jsme vyhráli 4:3 a už se viděli ve finále. Druhý zápas jsme sehráli s florbalisty ze ZŠ Tupolevova Praha – utkání to bylo velmi pěkné, ale vyrovnané, neuhlídali jsme vedení 4:2 a nakonec remizovali 5:5, čímž jsme do semifinále postoupili z druhého místa.

V pátek už šlo do tuhého. V semifinále jsme se střetli s výborným týmem ze ZŠ Mládeže Znojmo, který vyhrál druhou (moravskou) skupinu. Ti dorazili do Kopřivnice s profesionálním doprovodem a profesionálním vybavením. Drželi jsme se statečně, leč bylo nás málo, síly docházely, a nakonec jsme prohráli 5:2 a spadli do malého finále do boje o bronzovou medaili.
V malém finále na nás opět „vyšlo“ družstvo ze ZŠ Tupolevova Praha. A opět to byl vyrovnaný zápas, tak vyrovnaný, že došlo až na nájezdy, když po řádné hrací době skončilo utkání 6:6. A jak jsme loni v malém finále měli štěstí, letos jsme si vybrali smůlu a prohráli celé utkání 7:6.

Kluci byli hodně zklamaní, my též, ukápla i nějaká ta slza a v kabině byla atmosféra, že by se dala krájet... Na druhou stranu, kdo může říct, že byl dva roky po sobě mezi nejlepšími šesti týmy v republice (jenom my!!!), že bojoval ze všech sil a že tam zanechal pěkný dojem. Dojeli jsme na úzký hráčský kádr, síly nám docházely vždy v poslední třetině mezi 3. a 7. minutou, to jsme dostali vždy nějaký gól a to nám výsledek pokazilo.

Hoši, děkujeme za výbornou reprezentaci školy, myslím, že i když medaile byla jen „bramborová“, tak na toto mistrovství budete s odstupem času vzpomínat v dobrém. Vždyť více než 99, 5 % družstev skončilo až za námi!!!

Daniela Švejdová

Kurzy přípravy na přijímací zkoušky
Pro velký zájem otevíráme nový běh kurzů přípravy na přijímací zkoušky pro současné žáky 4. ročníků ZŠ

Výsledky přijímacího řízení 2019
Přijati jsou uchazeči na 1. - 27. místě, včetně.

Výsledky jednotné přijímací zkoušky
zveřejněné společností CERMAT.