Naši florbalisti v Kopřivnici

Opět velký sportovní úspěch našeho gymnázia 4. místo v České Republice, Mistrovství republiky školních týmů ve florbalu, Kopřivnice 21. – 22. 3. 2013.

Už podruhé za sebou se chlapci tercie a kvarty našeho gymnázia probojovali na Mistrovství republiky školních týmů ve florbalu. Od prosince se konalo mnoho okresních a krajských kol a kvalifikací, takže z původních více než 1200 týmů se na republiku probojovalo šest těch opravdu nejlepších.

A my jsme zase byli mezi nimi!

Cesta na turnaj byla opět velmi dlouhá, ale v pendolinu nám to rychle uteklo, a tak jsme se všichni sešli ve sněhem zapadané kopřivnické sportovní hale.
První hrací den byly na programu zápasy ve skupinách, naši chlapci se v prvním utkání setkali se soupeři z České Lípy. Po boji jsme vyhráli 4:3 a už se viděli ve finále. Druhý zápas jsme sehráli s florbalisty ze ZŠ Tupolevova Praha – utkání to bylo velmi pěkné, ale vyrovnané, neuhlídali jsme vedení 4:2 a nakonec remizovali 5:5, čímž jsme do semifinále postoupili z druhého místa.

V pátek už šlo do tuhého. V semifinále jsme se střetli s výborným týmem ze ZŠ Mládeže Znojmo, který vyhrál druhou (moravskou) skupinu. Ti dorazili do Kopřivnice s profesionálním doprovodem a profesionálním vybavením. Drželi jsme se statečně, leč bylo nás málo, síly docházely, a nakonec jsme prohráli 5:2 a spadli do malého finále do boje o bronzovou medaili.
V malém finále na nás opět „vyšlo“ družstvo ze ZŠ Tupolevova Praha. A opět to byl vyrovnaný zápas, tak vyrovnaný, že došlo až na nájezdy, když po řádné hrací době skončilo utkání 6:6. A jak jsme loni v malém finále měli štěstí, letos jsme si vybrali smůlu a prohráli celé utkání 7:6.

Kluci byli hodně zklamaní, my též, ukápla i nějaká ta slza a v kabině byla atmosféra, že by se dala krájet... Na druhou stranu, kdo může říct, že byl dva roky po sobě mezi nejlepšími šesti týmy v republice (jenom my!!!), že bojoval ze všech sil a že tam zanechal pěkný dojem. Dojeli jsme na úzký hráčský kádr, síly nám docházely vždy v poslední třetině mezi 3. a 7. minutou, to jsme dostali vždy nějaký gól a to nám výsledek pokazilo.

Hoši, děkujeme za výbornou reprezentaci školy, myslím, že i když medaile byla jen „bramborová“, tak na toto mistrovství budete s odstupem času vzpomínat v dobrém. Vždyť více než 99, 5 % družstev skončilo až za námi!!!

Daniela Švejdová

Imatrikulace
ve čtvrtek 16. listopadu 2017 od 10:00 v KD v Čelákovicích.

Organizace školního roku
2017/18

Spolupráce ve výuce
Nabízíme možnost spolupráce ve výuce přírodovědných předmětů a tělesné výchovy.

Klíč k vědění II
Od 1.9.2017 – 31.8.2019 je naše instituce realizátorem projektu „Klíč k vědění II“

Dny otevřených dveří
vždy od 9:00 - 16:00