Pobyt v Německu

Německo – Sebnitz

Účastníci: Terezie Bučilová, Ivona Kobrová

Už podruhé jsme se v rámci výuky němčiny vydali do malebného německého městečka Sebnitz. Poprvé jsme zde byli ve druhém ročníku a celý „třeťák“ jsme se my, stará garda, těšili. Letos jsme přibrali mezi nás pár nových tváří a stala se z nás taková malá rodina.

Učili jsme se, chodili na výlety a snažili se mluvit. A jaké to bylo? Na tuto a další otázky odpoví studentka IV. ročníku Ivona Kobrová.

Terka: Ahoj Ivonko, dáme se do toho?
Ivona: Ahoj Terko. To víš, že jo.

T: Fajn. Tak, jak ses dozvěděla o pobytu v Německu? A proč ses rozhodla jet?
I: Dozvěděla jsem se to od organizátorky paní učitelky Macháčkové a samozřejmě od spolužáků. Ti byli také hlavním podnětem k tomu, abych jela. Pořád jsem slyšela, jak je to tam úžasné. A v neposlední řadě je to dobrý trénink jazyka.

T: A že jsme si nevymýšleli?
I: Rozhodně NE.

T: To jsem ráda. Letos byl program obzvláště nabitý a pestrý. A když jsme u programu, co se Ti nejvíc líbilo? Teda kromě kopce?
I: To byla tedy třešnička. Zřícenina hradu Stolpen byla krásná. Měli jsme příjemného průvodce, který se vehementně snažil, abychom ho pochopili a rozuměli mu. Aquapark byl opravdu zážitek, moc jsme si to užili. Ale Drážďany zdaleka předčily naše očekávání.

T: To je pravda. A co výukový program?
I:  Hodně jsme mluvili… a pro oživení nám lektorka Andrea  prozradila malé tajemství. Učila se česky, takže jsme nebyli v roli žáků jen my.

T: To bylo opravdu fajn. Docela jsme se pobavili. A myslíš si, že ses domluvila?
I: Určitě, přestali jsme se bát a konečně jsme mluvili i s rodilými mluvčími. Nejen s naší lektorkou, ale i s dalšími pracovníky KIEZu, hlavně s naší „dobrou duší“ Ilonkou.

T: Přesně tak. Takže v závěru bychom se shodly na tom, že týden to byl vydařený?
I: Na 100 %.

T: Paráda, Ivonko, děkuji…

Rádi bychom poděkovali prof. Macháčkové a Švecové, že nám přichystaly krásný týden plný zážitků

0 - 0 z 0 článků |

Dokument nenalezen.

Kurzy přípravy na přijímací zkoušky
Pro velký zájem otevíráme nový běh kurzů přípravy na přijímací zkoušky pro současné žáky 4. ročníků ZŠ

Výsledky přijímacího řízení 2019
Přijati jsou uchazeči na 1. - 27. místě, včetně.

Výsledky jednotné přijímací zkoušky
zveřejněné společností CERMAT.