Republikové finále v Orion florbal cupu

Zdarec ze štatlu

A je to tady!

Zoncna rumpluje, svištíme šalinou přes Kénik hrát florbal.
Večer jsme se šmrncnóli štatlem,pak jsme se nabagrovali a vychrupčili.

Byl to špicovej den, velká prča!

Pro vás, kteří nevládnou hantýrkou zvanou "hantec", sdělujeme následující:

V pátek 23. 3. a v sobotu 24. 3. se v Brně konalo republikové finále v Orion florbal cupu. Tam jsme postoupili vítězstvími nad soupeři v okresním a krajském kole a výhrou v kvalifikaci na republikové finále.

V pěkné hale VÚT Brno se sešlo 6 nejlepších týmů z celé České republiky. V pátek byly na řadě zápasy ve skupinách. My jsme se rozcvičili s místním družstvem Gymnázia Jaroška, nad kterým jsme zvítězili vysoko 11:1. Pak jsem vystřízlivěli proti pozdějším mistrům republiky z Opavy a do tabulky si zapsali prohru 3:12.
Druhý den se už hrály vyřazovací zápasy. V prvním utkání nás čekali další Moraváci, tentokráte z Hodonína. Byl to asi nejhezčí zápas celého finálového klání. Vyhráli jsme na držení míče a ukázkové florbalové akce, bohužel jsme dostali o jeden gól více, než jsme dali (4:3). Velké zklamání. Čekal nás zápas o třetí  místo, ale řekli jsme si, že jsme nejeli přes celou republiku, abychom se do Čelákovic vrátili s prázdnou. Tak jsme do zápasu dali poslední síly, přidali srdíčko a vyhráli nad Karlovými Vary 6:5.

Máme bronz!!! Jsme třetím nejlepším florbalovým týmem v České republice. A Ondra Špalek si z Brna veze i cenu za nejlepšího střelce!!!

O tento úspěch se zasloužili chlapci z tercie a kvarty našeho gymnázia: kapitán Lukáš Weissgrab, Honza Frajman, Michal Kubík, brankář Jirka Chábera, Ondra Špalek, Honza Paleček, Kuba Hyka, Kuba Čáp, Adam Sosnovský, Ondra Plocica a Matěj Pruner.

Zpáteční cesta vlakem je úžasná, na krku nám visí bronzové medaile, v zapadajícím slunci se leskne velký pohár a všichni se nás ptají, co že jsme to vyhráli. Gratulace se jen hrnou!

Tak zase za rok...

Hoši, díky, byl to krásně strávený víkend.

Daniela Švejdová

Pohádka pokračuje, Rumcajs nám pomohl do Brna

Dosáhli jsme největšího sportovního úspěchu v historii naší školy!!!

Na naší škole se letos vytvořilo úžasné družstvo mladých florbalistů, studentů tercie a kvarty. Jejich cesta začala v lednu výhrou v okresním kole, následoval únorový výjezd do Prahy na krajské kolo - a opět po roce chlapci vyhráli a stali nejlepšími Středočechy s možností postoupit na Mistrovství republiky školních týmů ve florbalu.
V pondělí 12. března jsme brzy ráno vyrazili vlakem na kvalifikaci do Jičína. Bylo nám jasné, že vyhrajeme-li, pohádka bude pokračovat a my pojedeme na republiku, prohra by ukončila naše vítězné tažení. Oba zápasy se soupeři z Královehradeckého a Libereckého kraje byly velmi těžké, ale nakonec přeci jen zvítězil florbal a naše touha vyhrát.
Konečně!!!  Dosáhli jsme největšího sportovního úspěchu v historii naší školy!!! Příští víkend jedeme do Brna, kde se s dalšími 5 družstvy popereme o titul Mistra republiky pro rok 2011/ 2012. Držte nám palce!

Hoši, děkujeme a přejeme hodně štěstí!!!

Školní průkaz ISIC
naše škola vydává svým studentům mezinárodní studentský průkaz ISIC