Setkání s Janou Bouškovou

Očekávání příchodu,… ztišení se … světlo… To je advent!

V aule gymnázia se díky všem kamarádům, rodičům, přátelům a … první DÁMĚ harfy podařilo tyto hlavní myšlenky předvánočního období naplnit. (Pravda, čekali jsme na její příjezd o něco déle ale…). „LADY PRO“ JANA BOUŠKOVÁ nás obdarovala zářivým světlem své osobnosti a andělskými tóny svého unikátního nástroje.

Hudebně-výtvarná soutěž o nejkrásnější ztvárnění myšlenek adventu tóny i barvou tak mohla být korunována vyhlášením vítězů: obecenstvo označilo jako vítěze hudební části DANA PAALA s osobitě přednesenou MAĎARSKOU KOLEDOU. Z rukou paní Bouškové přijal diplom s vlastnoručním podpisem + věcnou odměnu. S výběrem vítězného obrázku na téma „HARFA A KOUZLO VÁNOC“ z celkových třiatřiceti to bylo hodně těžké. Jeden byl hezčí než druhý.  Zvítězil „Anděl a harfa“ JANY RANDUSOVÉ. Ta svůj obrázek paní Bouškové věnovala a za to jí umělkyně předala diplom se svým autogramem a věcnou cenu. Ocenění si ale zaslouží všichni účinkující, soutěžící… Každý, kdo přiložil ruku k dílu!

Jarmila Zavřelová

Setkání s dětmi mě nabíjí, říká harfistka Jana Boušková

Jana Boušková je bezesporu jednou ze třpytivých ozdob České filharmonie. V sólové dráze se jí podařilo získat ta nejprestižnější ocenění, spolupracuje s mnoha významnými umělci, vystupuje v slavných koncertních síních, je zvána do soutěží a na harfové kongresy, nahrála přes dvě desítky snímků. Profesorka Susann McDonald z univerzity v Indianě ji ohodnotila jako „talent století“, slavný violoncellista Mstislav Rostropovič si ji vyžádal pro premiérování díla Raviho Shankara. Krom toho vyučuje Jana Boušková na Královské konzervatoři v Bruselu a je docentkou na pražské HAMU. Díky vzdělávacímu programu ČF má příležitost oslovit také nejmladší generaci, a to v programech Rudolfínek a Orchestr na kusy. Činí tak vždy s radostí, láskou i s vědomím, že o její hvězdné kariéře tito začínající posluchači klasické hudby mnoho nevědí…
Co pro vás znamenají setkání s nejmladší generací?

Pokaždé se na ně velmi těším, protože dětské publikum je jedno z nejvděčnějších. Děti jsou spontánní, a když se jim něco líbí či nelíbí, dají to přirozeným způsobem najevo. A právě to je úžasné. Já sama se díky tomu mohu přenést do dětských let a malinko se odpoutat od reality v dospělém světě.

10.1. 2017, od 9:00 hod do 16:00 hod

Informace pro přijaté uchazeče
Posledním termínem odevzdání zápisového lístku je pro oba obory pátek 6. května 2016.

Výsledky přijímacího řízení 2016/17

Zahájení kurzů přípravy na přijímací zkoušky
na střední školy a gymnázia

Organizace přijímacího řízení pro školní rok 2016/17
Konání přijímacích zkoušek v rámci prvního kola přijímacího řízení.

Přijímací řízení na školní rok 2016/2017
Obory vzdělávání otevřené ve školním roce 2016/17: 79-41-K/81, osmileté studium, 79-41-K/41, čtyřleté studium

Pěvecký sbor od II. pololetí 2016
jednou týdně – v pondělí, cca 14.40 hod. – 15.15 hod.

Nezbylo pro vaše dítě místo ve školní družině?

Výsledky přijímacích zkoušek
Přehled výsledků přijímacích zkoušek pro školní rok 2015/16