Soutěž filmové kritiky

Nechcete se jet podívat do kina a poté na film napsat kritiku? Tak se nás jednoho dne zeptala naše paní profesorka. Pár odvážlivců se přihlásilo a asi 14 dní nato jsme už „frčeli“ do Prahy do Francouzského institutu zhlédnout film Prorok.

V kině nás bylo kolem dvou set. Sepsali jsme kritiky a asi po měsíci se pět šťastlivců z čelákovického gymnázia radovalo. Jmenovitě Barbora Janáková, Hanka Kožušníková, Kateřina Smolová, Veronika Simonová a já. Z celého středočeského kraje postupovalo 20 lidí. A z našeho gymnázia pět.

11. 4. 2010 v jsme v noci  nasedli do autobusu, kde převažovalo ženské osazenstvo nad mužským, a vyrazili jsme směr burgundské městečko Louhans. Cesta trvala něco kolem dvanácti hodin. Po příjezdu  jsme se ubytovali, byli pohoštěni a šli jsme „zkouknout“ film Goodbye Lenin!. Následovala přednáška francouzské kritičky Amelie Dubios na téma: Jak napsat správnou kritiku. Ještě ten samý den večer jsme opět zašli do kina, tentokrát nám byl promítán soutěžní film, který se jmenoval Les Herbes Folles. Na ten jsme následující den ráno psali naše práce.

Celý náš výlet byl velmi vydařený, byly pro nás připraveny různé aktivity, dokonce jsme sami natáčeli film. Poznali jsme krásné městečko, francouzskou kulturu a styl života. A v neposlední řadě nové přátele nejen ze Středočeského kraje, ale také z Německa, Polska a Francie. Společná práce na natáčení filmu z nás udělala dobrou partu a bylo jedno, odkud kdo pochází. Na celý průběh soutěže a výlet do Louhans vzpomínáme ještě dnes.

Klára Pechalová, septima A

Školní průkaz ISIC
naše škola vydává svým studentům mezinárodní studentský průkaz ISIC