Úspěch v duatlonu

Poslední dubnovou středu se za krásného slunečného počasí konalo okresní kolo tradičního Plavecko-běžeckého poháru (100 m plavání a 1000 m běh). Za účasti téměř 120 sportovců si skvěle vedli studenti našeho gymnázia. Zvítězili ve 2 kategoriích a 1 stříbrnou medaili, čímž jsme se minimálně pro tento rok stali nejúspěšnější školou v okrese Praha-východ.

V kategorii mladších žáků zvítězil Jan Frajman, když po plavecké části figuroval na 3. místě, ale skvělým během si zajistil vítězství a postup do krajského kola. Tam postupuje i celkově druhý Michal Fiala, který překonal sám sebe, když i přes nevolnost nastoupil do běžecké části a ze 4. místa se posunul na stříbrnou pozici. v kategorii mladších děvčat zvítězila Jana Mazánková, která si výbornými výkony v plavání (3.) a v běhu (3.) zajistila taktéž účast v krajském finále.

Velmi dobře si vedlo i starší žactvo (Gabriela Linhartová, Petr Braniš a Radek Juráš). Ostatní studenti skončili sice v poli poražených, ale ve velké konkurenci se snažili a někteří doplatili jen na to, že závodili v kategorii s žáky o rok dva staršími.

V krajském kole 12. 5. se Jan Frajman a Michal Fiala umístili v první třetině závodníků.

Myslím, že senám osvědčuje, že od letošního školního roku nabízíme studentům primy a sekundy hodinu týdně plaveckého výcviku v rámci tělesné výchovy, což přispívá nejen ke zlepšování jejich zdravotního stavu, ale – jak je vidět – i k výkonům v soutěžích.

Mgr. Daniela Švejdová

0 - 0 z 0 článků |

Dokument nenalezen.

Školní průkaz ISIC