Úspěch v duatlonu

Poslední dubnovou středu se za krásného slunečného počasí konalo okresní kolo tradičního Plavecko-běžeckého poháru (100 m plavání a 1000 m běh). Za účasti téměř 120 sportovců si skvěle vedli studenti našeho gymnázia. Zvítězili ve 2 kategoriích a 1 stříbrnou medaili, čímž jsme se minimálně pro tento rok stali nejúspěšnější školou v okrese Praha-východ.

V kategorii mladších žáků zvítězil Jan Frajman, když po plavecké části figuroval na 3. místě, ale skvělým během si zajistil vítězství a postup do krajského kola. Tam postupuje i celkově druhý Michal Fiala, který překonal sám sebe, když i přes nevolnost nastoupil do běžecké části a ze 4. místa se posunul na stříbrnou pozici. v kategorii mladších děvčat zvítězila Jana Mazánková, která si výbornými výkony v plavání (3.) a v běhu (3.) zajistila taktéž účast v krajském finále.

Velmi dobře si vedlo i starší žactvo (Gabriela Linhartová, Petr Braniš a Radek Juráš). Ostatní studenti skončili sice v poli poražených, ale ve velké konkurenci se snažili a někteří doplatili jen na to, že závodili v kategorii s žáky o rok dva staršími.

V krajském kole 12. 5. se Jan Frajman a Michal Fiala umístili v první třetině závodníků.

Myslím, že senám osvědčuje, že od letošního školního roku nabízíme studentům primy a sekundy hodinu týdně plaveckého výcviku v rámci tělesné výchovy, což přispívá nejen ke zlepšování jejich zdravotního stavu, ale – jak je vidět – i k výkonům v soutěžích.

Mgr. Daniela Švejdová

0 - 0 z 0 článků |

Dokument nenalezen.

Kurzy přípravy na přijímací zkoušky
Pro velký zájem otevíráme nový běh kurzů přípravy na přijímací zkoušky pro současné žáky 4. ročníků ZŠ

Výsledky přijímacího řízení 2019
Přijati jsou uchazeči na 1. - 27. místě, včetně.

Výsledky jednotné přijímací zkoušky
zveřejněné společností CERMAT.