Zpravodaj města Čelákovice v červnu

Vážení čtenáři Zpravodaje,

dostává se Vám do rukou poslední předprázdninový výtisk měsíčníku města Čelákovic.  Za několik dní máme za sebou další školní rok a jsme bohatší o nové zkušenosti. Pravidelně jsme se Vám snažili přinášet informace  ze života a činnosti školy, seznamovat s výsledky snažení  našich učitelů a žáků.
Letošní školní rok byl obzvlášť náročný pro pedagogy. Reforma školství pokračuje, požadavky kladené na učitele narůstají, občas chybí porozumění k jejich práci. Přes řadu úskalí můžeme školní rok 2009-2010 považovat za vydařený.

Naši studenti obsadili  jak v soutěžích jazykových, přírodovědných tak i ve sportu v okresních, krajských i celostátních přední místa. Zrealizovali jsme několik projektů zaměřených na ekologii, primární prevenci patologických jevů, podporu tělesné a estetické výchovy. Z nejúspěšnějších  můžeme jmenovat: konference „Životní prostředí v regionu“, projekt „Žijeme a studujeme spolu“ finančně podpořen MŠMT, projekty „Rozšíření pohybových aktivit žáků pro zlepšení jejich zdravotního stavu“ a „Modernizace škol zřizovaných Středočeským krajem“, „Ciné Clyc“ podpořené Středočeským krajem, projekt „Květnové souznění“.

Velmi uspokojivé jsou i výsledky projektu Mapa školy pro SŠ. V hodnocení žáků s ohledem na zajímavost výuky naše škola předstihla tři čtvrtiny ostatních zúčastněných škol. Na kvalitu vzdělání a výchovu má značný vliv to, zda žáci chodí do školy rádi a cítí se zde dobře. Atmosféra školy byla rodiči žáků osmiletého gymnázia hodnocena z možných 4 bodů 3,20  body a rodiči žáků čtyřletého gymnázia 3,50 body. Rodiče vnímají možnost komunikace se školou jako dostatečnou, v hodnocení předstihla naše škola polovinu zúčastněných škol. Už teď se zdá, že jsme na dobré cestě - úterní odpoledne jsme úpravami v rozvrhu vyhradili pro práci předmětových komisí, setkávání žáků, návštěvy rodičů, komunikace s partnery školy. Studenti dostali možnost aktivně se podílet na organizaci svých akcí a otestovat nové formy práce. Výsledkem byly dva vydařené maturitní plesy.

Tak jako každý rok i v letošním školním roce měřila úroveň vzdělávání na naší škole Česká školní inspekce, kontrolní šetření prováděl i zřizovatel. Obstáli jsme po všech stránkách.

Zaznamenali jsme nárůst zájmu o studium na naší škole, žáci po ukončení povinné školní docházky pokračují ve studiu u nás. Těší nás, že se k nám vrátila učitelka z Jihoafrické republiky a přes mnohé lukrativnější nabídky se věnuje našim žákům.

Závěrem přejeme našim maturantům, aby byli úspěšní v dalším studiu i v životě. Pedagogům děkujeme za dobře odvedenou práci a reprezentaci školy, partnerům za podporu. Vám, milí čtenáři, hezké prázdniny.

Školní výlet
Jsme na nuceném školním výletě po Čelákovicích.

Přípravy na přijímací zkoušky na střední školy
budou zahájeny 29. května 2017 v 15:00 hodin