Setkání s Janou Bouškovou

Očekávání příchodu,… ztišení se … světlo… To je advent!

V aule gymnázia se díky všem kamarádům, rodičům, přátelům a … první DÁMĚ harfy podařilo tyto hlavní myšlenky předvánočního období naplnit. (Pravda, čekali jsme na její příjezd o něco déle ale…). „LADY PRO“ JANA BOUŠKOVÁ nás obdarovala zářivým světlem své osobnosti a andělskými tóny svého unikátního nástroje.

Hudebně-výtvarná soutěž o nejkrásnější ztvárnění myšlenek adventu tóny i barvou tak mohla být korunována vyhlášením vítězů: obecenstvo označilo jako vítěze hudební části DANA PAALA s osobitě přednesenou MAĎARSKOU KOLEDOU. Z rukou paní Bouškové přijal diplom s vlastnoručním podpisem + věcnou odměnu. S výběrem vítězného obrázku na téma „HARFA A KOUZLO VÁNOC“ z celkových třiatřiceti to bylo hodně těžké. Jeden byl hezčí než druhý.  Zvítězil „Anděl a harfa“ JANY RANDUSOVÉ. Ta svůj obrázek paní Bouškové věnovala a za to jí umělkyně předala diplom se svým autogramem a věcnou cenu. Ocenění si ale zaslouží všichni účinkující, soutěžící… Každý, kdo přiložil ruku k dílu!

Jarmila Zavřelová

Setkání s dětmi mě nabíjí, říká harfistka Jana Boušková

Jana Boušková je bezesporu jednou ze třpytivých ozdob České filharmonie. V sólové dráze se jí podařilo získat ta nejprestižnější ocenění, spolupracuje s mnoha významnými umělci, vystupuje v slavných koncertních síních, je zvána do soutěží a na harfové kongresy, nahrála přes dvě desítky snímků. Profesorka Susann McDonald z univerzity v Indianě ji ohodnotila jako „talent století“, slavný violoncellista Mstislav Rostropovič si ji vyžádal pro premiérování díla Raviho Shankara. Krom toho vyučuje Jana Boušková na Královské konzervatoři v Bruselu a je docentkou na pražské HAMU. Díky vzdělávacímu programu ČF má příležitost oslovit také nejmladší generaci, a to v programech Rudolfínek a Orchestr na kusy. Činí tak vždy s radostí, láskou i s vědomím, že o její hvězdné kariéře tito začínající posluchači klasické hudby mnoho nevědí…
Co pro vás znamenají setkání s nejmladší generací?

Pokaždé se na ně velmi těším, protože dětské publikum je jedno z nejvděčnějších. Děti jsou spontánní, a když se jim něco líbí či nelíbí, dají to přirozeným způsobem najevo. A právě to je úžasné. Já sama se díky tomu mohu přenést do dětských let a malinko se odpoutat od reality v dospělém světě.

Kurzy přípravy na přijímací zkoušky
Pro velký zájem otevíráme nový běh kurzů přípravy na přijímací zkoušky pro současné žáky 4. ročníků ZŠ

Výsledky přijímacího řízení 2019
Přijati jsou uchazeči na 1. - 27. místě, včetně.

Výsledky jednotné přijímací zkoušky
zveřejněné společností CERMAT.